حمل و نقل ایمن

مگا اپلیکیشن اوبن جهت بهبود زندگی مردم و افزایش قدرت برنامه ریزی افراد، خدمات متنوعی از جمله تاکسی اینترنتی را طراحی کرده که کاربران از این طریق می توانند جهت رفت و آمد‌های روزمره خود در سطح شهر به صورت دقیق برنامه ریزی نموده و دیگر نگرانی عدم رسیدن به موقع را نداشته باشند.

قیمت مناسب

یکی از اهداف اصلی اوبن کاهش هزینه‌های سفر برای کاربران مسافر است که در مسیر حل آن سازوکار‌هایی را جهت کاهش هزینه مسافران طراحی کرده است. کاربران می‌توانند در بخش قیمت پیشنهادی با ثبت قیمت دلخواهشان درخواست خود را ثبت نموده و با آن قیمت دلخواه سفر کنند. 

دسترسی آسان

دیدگاه کلی اوبن افزایش راحتی و بهبود زندگی مردم در انجام کارهای روزمره از جمله دسترسی آسان به تاکسی در هر ساعت از شبانه روز است. در این مسیر کاربران می‌توانند در هر نقطه دلخواه از شهر درخواست سفر ثبت نموده و یا در بخش رزرو خودرو درخواست خود را از یک روز قبل برای ساعتی مشخص رزرو کنند.

پاسخ گوی هر نیاز

اوبن توانسته با ارائه خدماتی ویژه پاسخگوی همه نیاز ها و مشکلات کاربران باشد و در حال حاضر توانسته تا حدی نیز در این زمینه موفق شود. از انواع خدمات ویژه اوبن می‌توان به دریافت کد تخفیف با توجه به ساز و کار های اپلیکیشن اوبن در حین سفر و یا دریافت کد تخفیف و کسب امتیاز از طریق معرفی افراد اشاره نمود. 

بخش های مختلف اپلیکیشن مسافر اوبن کدامند؟

در اپلیکیشن اوبن ویژه مسافران، کاربران می‌توانند با توجه به نیازشان از  خدمات متنوع اپلیکیشن اوبن در هر ساعت از شبانه روز استفاده کنند. این خدمات شامل چهار بخش خودرو، موتور، رزرو و رنت می‌باشد که هر بخش برای راحتی کار کاربران دارای ویژگی های مختلف از جمله اعمال گزینه عجله دارم، ثبت قیمت پیشنهادی می‌باشد.

» خودرو

در بخش درخواست خودرو کاربران مسافر می‌توانند در دو بخش خودرو به صرفه و تاکسی برای انجام سفر درخواست خود را ثبت کنند. در بخش خودرو، به صرفه ترین قیمت برای آن مسیر دلخواه به کاربران پیشنهاد می‌شود همچنین در صورت ثبت درخواست تاکسی، با افزایش اندکی از هزینه سفر فقط خودرو های عضو سامانه تاکسیرانی، می‌توانند درخواست سفر شما را قبول کنند. 

» موتور

با توجه به ترافیک های شهری که هر روزه نیز  حجم آن در حال افزایش است   کارابران می توانند در بخش درخواست موتور جهت سهولت بهتر حمل‌و‌نقل با هدف افزایش سرعت سفر در سطح شهر در زمان های اوج ترافیک و همچنین تردد در نقاط شلوغ شهر، در هر زمان دلخواه درخواست سفر ثبت کنند  تا در کمترین زمان در سطح شهر سفر کرده و حتی در نقاط شلوغ شهر مانند مرکز شهر نیز بدون ترافیک به مقصد دلخواه خود برسند.

» رزرو

 کاربران مسافر می‎توانند جهت برنامه برنامه ریزی زمانی با تکیه بر خدمات اپلیکیشن اوبن که یکی از اهداف اصلی اوبن می‌باشد در چهار بخش خودرو به صرفه، موتور، بیزینس، لاکچری و مینی بوس از یک روز قبل درخواست خود را رزرو نموده و دیگر نگران عدم قبول درخواست سفر از طرف راننده نباشند و با خیال راحت سفر خود را به انجام برسانند.

» رنت

این بخش از اپلیکیشن اوبن برای مسافران، جهت کرایه وسایل نقلیه طراحی شده است که کاربران می توانند هر اتومبیل و وسیله نقلیه مورد نیاز خود را از قبیل موتور، خودرو به صرفه یا معمولی، بیزینس(حد واسط بین خودرو به صرفه و لاکچری) و خودرو لاکچری را برای یک بازه زمانی مشخص در اختیار خود گرفته و آن را کرایه (رنت) کنند. 

مزایای اوبن برای مسافران

عجله دارم

در این بخش از اپلیکیشن با انتخاب گزینه عجله دارم درخواست شما در اولویت اول برای رانندگان قرار خواهد گرفت.

قیمت پیشنهادی

در این بخش شما می توانید با قیمت دلخواه سفر خود را انجام داده و دیگر نگران قیمت بالای سفر نباشید.

طرح ها و جوائز

با انجام سفر های روزمره در جوایز ماهانه اوبن نیز شرکت کنید.

برای کار کردن با اپلیکیشن کاربر اوبن، نیاز به راهنمایی دارید؟

اپلیکیشن کاربری اوبن نیز همانند هر اپلیکیشن دیگری بخش ها و مراحل مختلفی دارد که در بدو ورود باید تمام این مراحل را آموخته و از نحوه کار کردن آن به طور کامل آگاه شوید. در این قسمت از مقاله تمام مراحل آموزش کار با اپلیکیشن اوبن به صورت گام به گام جهت بهبود کار کاربران توضیح داده شده است تا شما به عنوان کاربر بتوانید به نحو احسن و در سریع ترین حالت ممکن از خدمات آن بهره‌مند شده و نیازهای خود را برطرف نمائید.

دانلود و نصب

اپلیکیشن کاربری اوبن نیز همانند هر اپلیکیشن دیگری بخش ها و مراحل مختلفی دارد که در بدو ورود باید تمام این مراحل را آموخته و از نحوه کار کردن آن به طور کامل آگاه شوید. در این قسمت از مقاله تمام مراحل آموزش کار با اپلیکیشن اوبن به صورت گام به گام جهت بهبود کار کاربران توضیح داده شده است تا شما به عنوان کاربر بتوانید به نحو احسن و در سریع ترین حالت ممکن از خدمات آن بهره مند شده و نیازهای خود را برطرف نمائید.

صفحه نصب اپلیکیشن اوبن

ثبت نام و تکمیل اطلاعات

صفحه ثبت نام در اپلیکیشن اوبن

در درجه اول جهت ثبت نام می بایست اطلاعاتی مثل نام، نام خانوادگی، محل سکونت و مواردی از این قبیل اطلاعات را وارد کنید. پس از آن در صورت صحت اطلاعات به صفحات بعدی منتقل خواهید شد.

ورود به اپلیکیشن

صفحه اول اپلیکیشن به نام باشگاه مشتریان می‌باشد که شامل دو بخش است که بخش اول مربوط  به سرویس های ارائه شده به کاربران اوبن می‌باشد که در اسلاید کناری صفحه اصلی قرار دارد و شامل چند بخش: اوبن تاکسی، اوبن آف، بیمه،اوبن تریپ، اوبن پی، اوبن شاپ، اوبن باکس، اوبن امداد و اوبن دکتر است. سمت راست صفحه شامل بخش های مختلفی از جمله بنر تبلیغاتی

صفحه ورود مسافر به اوبن
صفحه تغییر پروفایل کاربری مسافر

» حساب کاربری

پس از دانلود و نصب اپلیکیشن اوبن در ابتدا کارابران می‌بایست شماره تلفن خود را وارد کنند. در این بخش کد ۴ رقمی به شماره تلفن وارد شده از طریق پیامک ارسال می‌شود که پس از ثبت کد ارسال شده در اپلیکیشن صفحه اطلاعات کاربر مسافر برای شما به نمایش گذاشته می‌شود که کاربران جهت ایجاد پروفایل خود در اوبن در این بخش می‎‌بایست اطلاعات شخصی خود (از قبیل نام و نام خانوادگی، کد ملی و…) را وارد نموده و به این ترتیب حساب کاربری در اوبن ایجاد شده و از آن پس کاربران می‌توانند از خدمات اوبن تاکسی و بخش‌های مختلف آن استفاده کنند پس از ایجاد پروفایل شخصی در صورت نصب دوباره اپلیکیشن دیگر نیاز به ثبت اطلاعات شخصی نبوده و تنها با وارد کردن کد امنیتی می‌توانید به حساب کاربری خود وارد شوید. 

» درخواست سفر

در بخش درخواست سفر کاربران می‌توانند در دو بخش برای خود و برای دیگران درخواست سفر ثبت کنند همچنین می‌توانید به صورت همزمان هم برای خود سفر ثبت کرده و هم برای دیگران درخواست خودرو ثبت کنید ابتدا مبدا مورد نظر را از طریق انتخاب بر روی نقشه و یا از بخش جستجو نام مبدا مورد نظر را وارد نموده و پس از تایید مبدا، آدرس مقصد را نیز به همین صورت در اپلیکیشن انتخاب کنید در این مرحله هزینه سفر در دو بخش درخواست تاکسی و خودرو به صرفه به نمایش گذاشته شده که در صورت ثبت درخواست خودرو به صرفه رانندگان خودرو تاکسی نیز درخواست شما را می‌توانند با همان قیمت خودرو به صرفه قبول کنند اما درصورت ثبت درخواست در بخش خودرو تاکسی فقط رانندگان خودرو تاکسی می‌توانند درخواست سفر را مشاهده نموده و آن را تایید کنند. جهت پرداخت هزینه سفر شما می‌توانید از طریق دو بخش پرداخت آنلاین از طریق شارژ آنلاین کیف پول و یا به صورت نقدی هزینه سفر را پرداخت نمایید. (هزینه سفر در بخش تاکسی بیشتر از خودرو به صرفه است)

صفحه نمایش راننده در سفر با اوبن
صفحه ثبت سفر در اوبن
صفحه پرداخت هزینه سفر در اوبن

» پرداخت هزینه سفر

در نهایت برای پرداخت هزینه سفر، شما چندین گزینه دارید که می‌توانید با توجه به معیارهای مدنظر خود یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید. این گزینه شامل پرداخت نقدی، پرداخت آنلاین و پرداخت از طریق کیف پول می‌باشد.