شرایط و قوانین استفاده از مگا اپ اوبن

آبان ۲۰, ۱۴۰۰

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
لیست شرایط و قوانین استفاده از اوبن

استفاده از یک برنامه یا اپلیکیشن بر پایه اینترنت نیز همانند استفاده از خدمات فیزیکی است که جهت بهره مندی هر چه بهتر و بدون مشکل از خدمات مذکور نیازمند تابعیت از قوانین از پیش تعیین شده و مشخص است که توسط طرفین مورد قبول واقع شده و تایید می شوند. اپلیکیشن اوبن یکی از سوپر اپلیکیشن های فعال و موفق در سطح کشور است که به دلیل ارائه خدمات متنوع و برخورداری از هزاران کاربر، چارچوب دقیق و کاملی قوانین برای آن تعریف شده است که در ادامه به مواردی از آنها می پردازیم:

 • کاربر مسافر ملزم به حفظ اطلاعات حساب کاربری خود، از جمله نام کاربری و کد تایید می باشد چراکه مسئولیت تمام فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری انجام می‌‌شود، مطلقاً به‌عهده‌ی کاربر مسافر است.
 • کاربر مسافر با نصب اپلیکیشن تاکسی اوبن تنها مجوز استفاده از خدمات اوبن را داشته و نمی تواند مدعی مالکیت، علامت تجاری، حق کپی رایت و سایر حقوق معنوی اوبن باشد.
 • مسئولیت هر نوع اقدام کاربر که منجر به بروز آسیب بدنی، جانی یا مالی به شخص ثالث گردد، به‌عهده‌ی کاربر است و اوبن در این خصوص مسئولیتی ندارد.
 • قرارداد حاضر یک قرارداد قابل رجوع از سوی اوبن است که می‌‌تواند در هر زمان به صلاحدید خود و بدون نیاز به ارائه مدارک و دلائل، یک حساب کاربری را مسدود کند.
 • در صورتی که فردی با مشخصات هویتی مشخص به‌عنوان مسافر برای یک سفر درخواست ارسال کند و همان فرد این درخواست را به‌عنوان سفیر قبول کند، عمل مزبور تقلب قلمداد می‌‌شود و شرکت مجاز است مطابق با صلاحدید و مقررات خود با فرد خاطی برخورد کند.
 • حمل کالاهای ممنوعه نظیر مشروبات الکلی، مواد مخدر، اسلحه، وسایل قمار و غیره توسط کاربر مسافر در طول سفرممنوع است و شرکت مجاز است مطابق با قوانین با کاربر برخورد کند.
 • کاربر مسافر در طول سفر ملزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از هر نظر است و در نتیجه رعایت مقررات مربوط به حجاب برای بانوان یا ممنوعیت نگهداری برخی حیوانات خانگی در خودرو برای مسافر الزامی است.
 • حداکثر تعداد مجاز مسافر در هر خودرو مطابق با ظرفیت مندرج در کارت ماشین راننده بوده و مسافر نمی‌تواند درخواست انجام سفر با بیش از این تعداد را نماید.
 • کاربر مسافر موظف است هزینه‌ی سفر را که توسط الگوریتم های اپلیکیشن اوبن مشخص شده است، از طریق یکی از روش های موجود در برنامه پرداخت نماید.
 • کاربر مسافر می‌‌پذیرد که اعتبار موجود در حساب کاربری و باشگاه مشتریان اوبن صرفا برای بهره‌گیری از خدمات اوبن قابل استفاده بوده و حق مطالبه‌ی دریافت نقدی این وجوه را ندارد.

قوانین استفاده از اوبن

 • کاربر مسافر مجاز نیست حساب کاربری خود را در اختیار شخص دیگری اعم از حقیقی و حقوقی قرار دهد یا آن را به هر نحو به فرد دیگری منتقل نماید، در صورت بروز چنین تخلفی، مسئولیت تمام اقدامات انجام شده از سوی این اشخاص، به‌عهده‌ی صاحب حساب کاربری بوده و اوبن در این مورد مسئولیتی نخواهد داشت.
 • مسئولیت تمام اقدامات کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی مثل ارتکاب جرم در هنگام استفاده از خدمات اوبن و یا قوانین مدنی مثل ورود خسارت به اموال کاربران باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و شرکت اوبن هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال مذکور نداشته و نخواهند داشت.
 • راننده مکلف به انجام سفر با وسیله نقلیه‌ای است که در سامانه ثبت کرده و از نظر فنی سلامت کامل داشته باشد و قبل از انجام سفر مکلف به احراز صحت وسیله نقلیه برای ثبت نام تاکسی اینترنتی است.
 • هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های شرکت اوبن شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی شده و اوبن این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر متخلف را مسدود کرده و در صورت نیاز اقدامات قانونی لازم را علیه متخلف به‌عمل آورد
 • مسئولیت رعایت تمام مقررات راهنمایی و رانندگی اعم از درون و برون شهری و نیز عدم استفاده از اپلیکیشن اوبن در حین رانندگی و حفظ سلامت خودرو و مسافر بر عهدۀ راننده است.
 • راننده اوبن متعهد به بیمه کردن خودروی خود تا سقف تعهدات قانونی است تا در صورت بروز خسارات به اشخاص ثالث و یا هر یک از سرنشینان، امکان جبران خسارات از طریق شرکت بیمه‌گر میسر باشد.
 • کاربران اعم از مسافر و راننده متعهد می‌شوند در صورت مواجهه با نقض هر کدام از تعهدات حین سفر و یا نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران از انجام هر اقدامی بر اساس صلاحدید شخصی پرهیز کنند.
 • پیاده کردن مسافر از سمت راننده بدون رضایت نامبرده و قبل از تماس با پشتیبانی و اعلام نظر پشتیبانی شرکت ممنوع است.
 • کاربران مکلف به رعایت کلیه شرایط و قوانین منتشرشده در اپلیکیشن اوبن هستند و در صورت نقض تعهدات و شرایط مذکور، مسئول پذیرش کلیه آثار ناشی از تخلف در قبال طرف تجاری خواهند بود.

۵ ۱ رای
امتیازدهی به مقاله
غزاله موسوی فر

غزاله موسوی فر

غزاله موسوی فر هستم کارشناس تولید محتوای متنی سایت اوبن، علاقه‌مند به نویسندگی و ایجاد محتوای جذاب برای شما خوانندگان عزیز

مقالات مرتبط

4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام رضا جان
ممنون از همراهی شما

سلام باران جان
ممنون از همراهی شما

مطلب کاملی بود، متشکرم

ممنون ، مطلب کاربردی بود. واقعا دونستن این قوانین لازم میشه