مشکلات رانندگان خطی

دی ۲۲, ۱۴۰۰

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
رانندگان خطی چه مشکلاتی دارند

یکی از مشکلاتی که رانندگان خطی در سراسر ایران با آن مواجه هستند، تفاوت نرخ خطی‌ها در بخش های مختلف شهر است که با توجه به مساوی بودن نرخ مالیاتی که از طرف سازمان تاکسیرانی از همه رانندگان گرفته می‌شود این کار شرایط را برای بسیاری از رانندگان دشوار کرده و سبب نارضایتی آنها از شغل خود شده است.

متاسفانه در مواردی پیگیری مشکلات موجود در این حیطه به نتایج مثمر و مشخصی نمی رسد به عنوان مثال یکی از مشکلات مذکور این است که خط هایی که قیمت های مناسبی دارند ظرفیت خالی برای رانندگان بیشتر نداشته و همچنین قیمت خرید آنها بسیار بالا است و قدرت خرید افراد را می‌کاهد. (در صورتی که خط تاکسیرانی یک خط عمومی است و نیازی به خرید آن نیست). یکی دیگر از مشکلات رانندگان خطی یکسان بودن هزینه تمدید کارت شهری جهت تردد خودرو های تاکسیرانی در طول شهر و کوتاه بودن زمان مهلت تمدید آن است و چنانچه تمدید کارت تاکسیرانی یک روز به تاخیر افتد ماشین‌های تاکسیرانی به سمت پارکینگ‌ها هدایت شده و نمی‌توانند در سطح شهر تردد داشته باشند. طبق تحقیقاتی که از رانندگان خطی انجام شده آنها این مشکلات را حتی مطرح کرده‌اند اما همچنان این مشکلات غیر قابل حل می‌باشند و همه رانندگان نمی‌توانند خط خود را تغییر دهند.

در این مطلب قصد داریم انواع مشکلات رانندگان را مطرح نموده و همچنین به راه حل آنها بپردازیم.

نداشتن پول خرد

از مشکلات اساسی و مهمی که در طول روز نه تنها رانندگان تاکسی بلکه مسافران نیز با آن مواجه هستند نداشتن پول خرد برای پرداخت هزینه سفر است. به گفته رانندگان خطی تهران بحث کارت الکترونیک پرداخت هزینه سفر در اتوبوسرانی‌ها به سرعت راه‌اندازی شده اما در تاکسی‌ها همچنان نیاز به تحقیق و بررسی از طرف سازمان تاکسیرانی دارد و اینگونه به نظر می‌رسد که به دلیل هزینه‌های بالای الکترونیکی نمودن تاکسی‌ها که به نظر از لحاظ اقتصادی سودآوری توجیه پذیری ندارد اجرای این طرح همچنان در حال بررسی است.

 بیمه رانندگان

از گذشته تا به امروز نداشتن ییمه یکی از مشکلات عمده رانندگان خطی است که تقریبا دغدغه همه افرادی که در این حوزی فعالیت می‌کنند می‌باشد. فعالیت در این حوزه به دلیل عدم استخدام افراد در یک شرکت و یا ارگان خاص شامل بیمه نبوده  و به عنوان شغلی آزاد تلقی می‌شود که این امر سبب نارضایتی اکثر رانندگان تاکسی شده و جزء مشکلات عمده رانندگان خطی می‌باشد.

مشکلات رانندگان

راه حل مشکلات رانندگان

طبق تحقیقاتی که تیم متخصص شرکت عصر نوین آنیک در زمینه نیاز‌های جامعه انجام داده و با توجه به زیر ساخت‌‎های مناسب کشور برای کسب و کارهای اینترنتی، این شرکت به دنبال حل مشکلات مختلف جامعه و رفع نیاز های مردم، مگا اپلیکیشن اوبن را راه اندازی کرده است. بخش اوبن تاکسی در مگا اپلیکیشن اوبن یک سرویس تاکسی اینترنتی است که افراد با ثبت نام در این اپلیکیشن به عنوان کاربر راننده می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز و در هر نقطه از شهر، از بین درخواست‌های ثبت شده از طرف مسافرین سفر دلخواه خود را انتخاب نموده و درآمد کسب کنند. لازم به ذکر است ثبت نام و فعالیت در اپلیکیشن اوبن برای همه افراد رایگان بوده و رانندگان می‌توانند تنها با یک گوشی موبایل هوشمند فعالیت خود را در اوبن تاکسی آغاز کنند.

کاربران راننده در اوبن می‌توانند با خودروی موجه خود در این اپلیکیشن فعالیت کرده و حتی چند راننده می‌توانند با یک خودرو به صورت همزمان در این سامانه ثبت نام کنند و هر کدام به صورت گردشی در ساعاتی از روز به عنوان راننده فعالیت داشته و درآمد کسب کنند. اپلیکیشن اوبن برای رفع مشکل بیمه رانندگان نیز طرح هایی را در نظر گرفته و سعی داشته تا با ارائه راه حل هایی مناسب این مشکل را تا حد زیادی حل کند.( اطلاعات مربوط به این بخش نیز به زودی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت).

از انواع مزایای دیگر این اپلیکیشن محاسبه هزینه سفر با توجه به شرایط آب و هوایی و میزان ترافیک در زمان های مختلف است. مکانیسم های هوشمند اپلیکیشن اوبن به گونه‌ای طراحی شده است که هزینه هر سفر را با توجه به ترافیک آن مسیر و ساعت ثبت درخواست از طرف مسافر محاسبه می‌کند و مسافران موظف اند قبل از اتمام سفر به صورت نقدی و یا از طریق شارژ آنلاین کیف پول خود در اپلیکیشن هزینه سفر را پرداخت کنند که این مبلغ  به حساب کاربری راننده در اوبن افزوده می‌شود.

۵ ۱ رای
امتیازدهی به مقاله
غزاله موسوی فر

غزاله موسوی فر

غزاله موسوی فر هستم کارشناس تولید محتوای متنی سایت اوبن، علاقه‌مند به نویسندگی و ایجاد محتوای جذاب برای شما خوانندگان عزیز

مقالات مرتبط

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها